Chlorella a jej schopnosť viazať na seba ťažké kovy

Čo si budeme nahovárať, žijeme v nezdravom svete, obklopení škodlivinami, ktoré viac či menej ochotne prijímame vo forme potravín, liečiv či kozmetiky. Zaujímate sa trebárs o to, aký deodorant práve používate? A pritom nemáme na mysli značku či jeho prenikavú vôňu, dokonca aj modelka, ktorá ho tak presvedčivo propaguje, je tentokrát nepodstatná. Skôr ide o to, či neobsahuje hliníkové soli, a teda patrí do skupiny parfumov označených ako aluminum-free deodorants. Pre tých, ktorí toto slovné spojenie čítajú prvýkrát a chceli by prestať ohrozovať svoje zdravie, sú určené nasledujúce riadky.

Prírodné, teda bez alumínia?

Všetci máme akiste svoju obľúbenú značku, a to platí aj pri deodorantoch a antiperspirantoch. No iba máloktoré z nich sú bez hliníka. Vari na tom záleží? Áno, záleží, obzvlášť v prípade, že nechcete zvyšovať riziko vzniku nádoru prsníka, čo je jedným z podozrení, ktorým alumínium už istú dobu čelí, keďže na to poukazujú mnohé štúdie. Asi aj preto sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, čím prekrývať svoj telesný pach a venujú zvýšenú pozornosť zloženiu deodorantov či antiperspirantov. Alternatívou sa ukazuje byť bio kozmetika, ktorá nedráždi pleť. Obzvlášť citlivá pokožka totiž znáša alumínium veľmi zle. Rovnako hrozivo vyznieva teória, viac či menej potvrdená, že deodoranty s hliníkom uzatvárajú potné kanáliky, čím môže dochádzať k hromadeniu toxínov v lymfatických žľazách. Tak či onak, hoci doposiaľ nebolo nič z alarmujúcich predpokladov potvrdené na 100 %, bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Preto, ak sa rozhodnete používať výhradne bio kozmetiku, resp. kozmetiku bez organizmus zaťažujúcich zložiek, určite si tým neuškodíte.

Čo robiť, ak ste dosiaľ používali zlý deodorant?

Pokiaľ ste aj používali parfumy, deodoranty a antiperspiranty s obsahom hliníka, neprepadajte panike. Máme pre Vás skvelé riešenie, ktorým je chlorella. O tejto zelenej jednobunkovej riase, veľkom životobudiči a ničiteľovi rôznych problémov, sa hovorí, že okrem mnohých iných procesov dokáže eliminovať vstrebávanie ťažkých kovov do ľudského organizmu. Mnohí odborníci sa stotožňujú s názorom, že je to vďaka chemickému nahradzovaniu horčíka v chlorofyle ťažkými kovmi. Zadovážte si teda produkt z tohto magického „zelenáča“ a očistite svoje telo.
Opäť sa nám raz ukazuje, že najlepšou možnosťou pre naše zdravie i krásu je žiť čo možno najviac v súlade s prírodou, aj čo sa výberu deodorantov a výživových doplnkov týka.

Zdroje:

http://www.zelenyzivot.sk/Chlorella-750-tabliet-150g-d3.htm
https://54health.com/body-odor/aluminum-free-deodorant/
http://chlorella.zelenyzivot.sk/

Comments are closed.